Zamknij

Suplementy przy aktywnym trybie życia

Podróżnicy doskonale wiedzą, co oznacza aktywny tryb życia. Niejednokrotnie po trwającej kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin podróży odpoczywają zaledwie chwilę, a następnie rozpoczynają zwiedzanie. Tak aktywne życie wymaga odpowiedniego przygotowania – dzięki temu organizm będzie w stanie sprostać wymaganiom, jakie stawiają przed nim zagorzali podróżnicy i wielbiciele przygód. Podstawą przy aktywnym trybie życia jest oczywiście odżywianie. Dieta powinna składać się z produktów, bogatych w wartości odżywcze. Warto zadbać o to, aby w menu nie zabrakło ważnych makroskładników: białko, tłuszcze i węglowodany, a także witaminy i minerały sprawią, że podróżnikowi nie zabraknie energii. Aby uzupełnić ewentualne niedobory, warto sięgnąć po witaminy.

W szczególnie należy zwrócić uwagę na witaminy, takie jak:
witaminy z grupy B, w szczególności witamina B12
witamina D3
witamina E

Świetnie sprawdzą się kompleksy witamin i minerałów. Warto rozróżnić witaminy dla mężczyzn i witaminy dla kobiet. W zależności od płci ludzie mają inne potrzeby – u kobiet może występować większe zapotrzebowanie na kwas foliowy, a mężczyzn na cynk. Bardzo istotną kwestią jest również to, aby mięśnie były odpowiednio odżywione – szczególnie jeśli ktoś lubi podróżować pieszo, na przykład wędrować po górach czy robić sobie bardzo długie spacery po miejscowościach, które odwiedza. W takich przypadku dobrze sprawdzą się aminokwasy, na przykład BCAA czy aminokwasy całodzienne. Dzięki nim osoba, która planuje naprawdę intensywną wycieczkę, nie nabawi się zakwasów – a te, jak wiadomo, mogą skutecznie utrudnić podróżowanie, szczególnie pieszo.

Aktywne podróżowanie cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Chcemy zwiedzać odległe zakątki świata, poznawać odmienne kultury. Warto jednak pamiętać o tym, że taka podróż to duży wysiłek dla organizmu – dlatego suplementy przy aktywnym trybie życia sprawdzą się idealnie.

Skomentuj