Zamknij

Tokio – co warto zwiedzić?

Tokio – dla jednych miasto na tyle odległe, że nigdy nie zdecydują się na podróż, dla innych pozycja obowiązkowa na liście podróżniczych celów do zrealizowania. Z całą pewnością do Tokio powinni udać się wszyscy pasjonaci Azji. Co warto odwiedzić w Tokio?

Tokio to miasto, charakteryzujące się zgoła odmienną kulturą. Na każdym kroku można tam przeżyć spore zaskoczenie – dotyczy to zarówno kuchni, jak i zachowań ludzi czy codziennych rytuałów. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest z całą pewnością Tokyo Skytree w dzielnicy Sumida. Co ciekawe, konstrukcja ta jest całkowicie odporna na trzęsienia ziemi. Jest to zarazem najwyższa wieża w mieście. Innym miejscem, które warto odwiedzić w Tokio, jest Świątynia Meiji-jingu wyznawców Shinto w parku w dzielnicy Shibuya. Zbudowana została niemal 100 lat temu – w 1920 roku. W środku znajdują się szczątki ówczesnego władcy, cesarza Meiji. Kolejnym miejsce, do którego powinien udać się każdy turysta, są Ogrody Cesarskie z Pałacem Cesarskim. Niezwykła roślinność i architektura są typowo azjatyckie, a wiele z ich elementów może stanowić spore zaskoczenie, nawet dla największych znawców światowych budowli i starodawnej architektury.

Tokio to miasto tysiąca doznać – warto zaplanować nieco dłuższą podróż, aby odwiedzić wszystkie miejsca, które są warto uwagi. Na szczególną uwagę zasługują również wszelkiego typu restauracje i knajpy. Smaki Tokio to wspaniałe doznanie – ogromna ilość przypraw, a zarazem zaskakująca prostota tych dań czynią wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Przy okazji warto zaopatrzyć się w kilka przypraw, dostępnych tylko w Tokio, aby po powrocie do Polski móc przynajmniej w pewnym stopniu odtworzyć tamtejsze dania.

Skomentuj