Zamknij

Poznaj zupełnie inną kulturę – wycieczka do Tokio

Myśląc o Tokio, każdy z nas wyobraża sobie coś innego – niektórym na myśl przychodzą pędzący i rozgadani Azjaci, innym – wyjątkowa architektura, a jeszcze innym – wspaniałe i zaskakujące smaki, które spotkać można tylko w tradycyjnych restauracjach w samym sercu Tokio. Dlaczego to niezwykłe miasto każdego roku przyciąga miliony turystów? Co tak wyjątkowego kryje się w Tokio?

Podstawowym powodem, dla którego atmosfera Tokio kusi wszystkich podróżników, jest niezwykła historia tego miasta. Jeszcze Początkowo osada rybacka Edo, pod koniec XIX wieku zmieniła swoją nazwę na Tokyo. Na szczególną uwagę zasługuje okres Meiji – to w tym czasie miasto przeżyło swój największy rozkwit, choć czas ten nie był wolny od cierpienia, szczególnie uboższych mieszkańców. Dzisiaj Tokio uznawane jest za jedno z najprężniej rozwijających się miasto świata – od stolicy przemysłu stało się miejscem, gdzie powstają najnowsze technologie.

O wyjątkowości Tokio świadczy również niesamowita gościnność, z jaką mieszkańcy witają turystów. Zawsze pomocni i uśmiechnięci, chętnie pomagają obcym w odnalezieniu się w zaskakujących niuansach – a warto pamiętać o tym, że kultura mieszkańców Tokio ma naprawdę niewiele punktów wspólnych z kulturą Polaków.

Podróż do Tokio to z pewnością bardzo rozwijające przeżycie – szczególnie dla osób, które nie podróżowały nigdy po tak odległych krajach. Warto udać się tam choćby po to, aby poznać tak odmienną kulturę, a tym samym nabrać zdrowego dystansu do własnej codzienności.

Skomentuj