Zamknij

Suplementy na kaca

Stało się – planowałeś spotkać się z kolegą tylko na jednego drinka, jednak impreza okazała się naprawdę świetna, a dzisiaj… masz potwornego kaca. Taka sytuacja zdarza się każdemu – gorzej, jeśli przydarzy się podczas wycieczki, którą planowałeś od dawna. Jakie suplementy na kaca pozwolą Ci odzyskać formę i spędzić aktywny dzień? Jak odzyskać energię po całej nocy picia kolorowych drinków?

Po mocno zakrapianej imprezie warto sięgnąć po witaminę C. Wzmacnia ona układ krwionośny i sprawia, że można błyskawicznie odzyskać doskonałą formę. Co bardzo istotne, witamina C przyspiesza wydzielanie białych krwinek, który usprawniają proces wydzielania etanolu z organizmu. W ten sposób zostaje on o wiele szybciej oczyszczony z resztek alkoholu.

Kolejnym istotnym elementem są witaminy z grupy B. Podczas picia alkoholu bardzo cierpi układ nerwowy – jest on mocno obciążony, co w istotny sposób wpływa na obniżenie samopoczucia. Kompleks witamin z grupy B to idealne rozwiązanie, kiedy komuś dokucza trudny do wytrzymania ból głowy i inne objawy przedawkowania alkoholu. Doskonale sprawdza się w połączeniu z magnezem, do utraty którego dochodzi w trakcie picia alkoholu.

Jak widać, dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin po imprezie jest bardzo istotne. Najlepiej sprawdzą się takie suplementy na kaca, jak witamina C, witaminy z grupy B i magnez – umożliwią one szybki powrót do doskonałej formy. Dodatkowo warto zadbać o pożywny posiłek, bogaty w wysokiej jakości białko, warzywa, węglowodany, a na deser zjeść owoce – dzięki temu organizm będzie miał odpowiednią ilość energii.

Skomentuj